2021 m. gruodžio 1 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
„Broliai“ partizanų apygardose

Tęsdami partizaninės temos sklaidą, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ inicijuoja naują ir atvirą visuomenei projektą – „Broliai“ partizanų apygardose“.


Pagrindinė renginio idėja – regioniniuose Lietuvos miestuose padaryti vienos dienos kultūrinį - edukacinį „subruzdimą“ Laisvės kovų tema. Miestus tokiai šventei simboliškai planuojama pasirinkti pagal devynių partizanų apygardų centrus.


Sumanytojai siekia, kad neformalūs renginiai vyktų visą dieną: planuojamos tematinės parodos, diskusijos, video medžiagos demonstravimas, kelių valandų išvykos į apylinkėse esančias partizanų kovų vietas, „Brolių“ arbatėlė... Pagrindiniu renginio akcentu būtų vakarinis pusantros valandos koncertas „Broliai“, toks kokį jį jau matė Lietuvos didmiesčių žiūrovai, o regioninių miestų gyventojai dar neturėjo progos. Grupės SKYLĖ nariams norisi atvežti šią programą „neapkarpytą“ į tas vietas, kur ypač trūksta kokybiškų kultūrinių renginių.


Organizatoriai yra atviri pilietiškai aktyvių žmonių ar organizacijų pasiūlymams ir kviečia prisidėti idėjomis, savanoryste ar kitaip, pasiūlyti savo miestą įtraukti į projekto žemėlapį - laukiamos įvairios vietinės iniciatyvos.


Jau gana apčiuopiamai aišku, kad „Broliai“ partizanų apygardose“ aplankys Varėną, Radviliškį, Jurbarką. Pirmasis turo renginys Varėnoje prasidės simboliškai – paminklo partizanui Lionginui Baliukevičiui – Dzūkui ir jo bendražygiams atidengimu. Jį ketinama atidengti prie šių kovotojų žūties vietos Žaliamiškyje (Leipalingio sen., Druskininkų sav.). Paminklas statomas taip pat grupės SKYLĖ iniciatyva ir lėšomis.


Norintys dalintis idėjomis nedvejokite susisiekti:
info@viaartis.lt
tel. 868883777

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”