2021 m. gruodžio 4 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
70-ųjų masinio trėmimo metinių minėjimas
70-ųjų masinio trėmimo metinių minėjimas Vilniaus rajono Kenos geležinkelio stotyje

70-ųjų masinio trėmimo metinių minėjimas prasidėjo iškilminga eisena nuo Kalvelių kultūros centro iki Kenos geležinkelio stoties. Susikaupimas, gėlių padėjimas ant geležinkelio bėgių.


Kalvelių kultūros centro salėje surengta knygų paroda apie tremtį, pristatyti LGGRTC išleisti leidiniai.


Salėje susirinkusiems įvairių tautybių žmonėms: lietuviams, lenkams, baltarusiams, kuriuos vienija bendri išgyvenimai – prisiminimai apie tremtį, glaustai priminta ta baisioji 1941 metų birželio 14-oji.


Buivydiškių kultūros centro direktorė Tatjana Pleikienė, gimusi tremtyje, Lietuvą pamatė būdama septynerių. Ji prisiminė, kad nelengvai sekėsi išsikovoti savo vietą: viską turėjo daryti geriau už kitus, nes nuolat buvo pabrėžiama, kad ji yra iš „ten“.


Renginio metu koncertavo Vilniaus rajono Rudaminos ansamblis „Gija“, Vaidotų mišrus choras „Baladė“ ir Kalvelių 2-osios vidurinės mokyklos vaikų muzikos studija.


Pabaigoje – bendra daina ir vaikų rankose užrašas „Gedulas ir Viltis“. Salėje dega vilties žvakutės. Jos reiškia ir tai, kad sekdami tremtinių pavyzdžiu sugebėsime susitelkti ir išsaugoti savo LIETUVĄ .
LGGRTC bibliotekininkė Janina Šimkuvienė 
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”