2021 m. gruodžio 5 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Svečiai iš Jakutijos

2011 m. lapkričio mėn. Vilniuje vyko Europos studentų ir jaunimo šaškių čempionatas. Į jį atvyko Sacha (Jakutijos) Respublikos komanda, vadovaujama Šiaurės Rytų federalinio universiteto šaškių klubo prezidento Jurijaus Nikiforovo. Vaikštinėjant po miestą, komandos vadovo dėmesį patraukė užrašas jakutų kalba ant paminklo Aukų g., greta Genocido aukų muziejaus. J. Nikiforovas kreipėsi į muziejų ir čia sužinojo apie „Lapteviečių“ broliją bei paminklo atsiradimo istoriją. Labai susidomėjęs, lapkričio 6 d. jis apsilankė Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, apžiūrėjo ten esančią jakutišką jurtą, jos eksponatus bei susitiko su „Lapteviečių“ brolijos pirmininku Jonu Markausku.

Lapkričio 7 d. Jakutsko ir Čurapčos miestų studentai padėjo vainiką prie Laptevų jūros tremtinių paminklo, susitiko su Genocido aukų muziejaus direktoriumi ir Vilniuje gyvenančiais buv. tremtiniais bei politiniais kaliniais. Kitą dieną jie susipažino su muziejaus ekspozicijomis ir apsilankė Lietuvos Respublikos Seime.

Grįždami namo Jakutijos studentai išsivežė ne tik šaškių čempionate laimėtus du aukso, vieną sidabro ir tris bronzos medalius, bet ir gilesnes žinias apie lietuvių tremtinių likimą Jakutijoje 1942–1956 m.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”