2021 m. gruodžio 4 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Visuomeninės tarybos posėdis

2012 m. sausio 17 d. vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir Lietuvos Respublikos Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos Visuomeninės tarybos (toliau – Visuomeninė taryba) posėdis, kurio metu svarstyta dėl paminklo sovietinės okupacijos aukoms Gedimino pr. ir Aukų g. sankirtoje įteisinimo ir priežiūros. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos iniciatyva pastatytas ir 1994 m. birželio 14 d. pašventintas akmenų mūro paminklas, nors ir turi išliekamąją istorinę vertę, iki šiol nėra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.


Susirinkime dalyvavo LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, LGGRTC Memorialinio departamento direktorė Gintarė Jakubonienė, Genocido aukų muziejaus vadovas Eugenijus Peikštenis, Genocido aukų muziejaus Ūkio skyriaus vedėja Gintarė Marija Vapšienė, Visuomeninės tarybos pirmininkas dr. Jonas Puodžius, Visuomeninės tarybos nariai Juozas Bruzga, Artūras Flikaitis ir Povilas Jakučionis, Kultūros paveldo departamento vyriausioji valstybės inspektorė Audronė Vyšniauskienė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamento Miesto estetikos skyriaus vyr. specialistė Beatričė Raguotienė.


LGGRTC atstovams referavus apie problemą, už įamžinimo ženklų įrengimą ir jų priežiūrą atsakingi Vilniaus miesto savivaldybės specialistai informavo, kad, norint pradėti paminklo įteisinimą, reikia kreiptis su prašymu į Vilniaus miesto savivaldybę. Tačiau tam reikalingas paminklo projektas arba eskizas. Eskizas, informacija apie paminklo statybą reikalinga ir norint jį įtraukti į Kultūros vertybių registrą. Todėl susirinkimo metu nutarta, kad Visuomeninės tarybos nariai surinks visą įmanomą informaciją apie paminklo statybą, suras jo eskizą, o Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, gavęs reikiamą medžiagą, kreipsis į Vilniaus miesto savivaldybę dėl paminklo įteisinimo.© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”