2021 m. gruodžio 4 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Renginys Minaičiuose

2012 m. vasario 16 d., ketvirtadienį, Radviliškio r. Balandiškio ir Minaičių kaimuose vyko renginiai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijai paminėti. Juose dalyvavo ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai.

Balandiškio kaime vyko visuomeninė akcija dėl partizanų ryšininkų Sajų sodybos išsaugojimo. Ją organizavo Sajų sodybos išsaugojimu suinteresuoti visuomenininkai Gintautas Lukošaitis, Nerijus Kundrotas ir Gintautas Gascevičius. Akcijos metu buvo priimta rezoliucija dėl Sajų sodybos atkūrimo, vyko koncertas, degė laužai, buvo vaišinama karšta arbata.

Renginys Minaičiuose vyko prie LLKS Tarybos Deklaracijos paskelbimo memorialo. Minėjimą organizavo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir Radviliškio rajono savivaldybė. Renginio metu buvo pagerbtas LLKS Tarybos Deklaracijos signatarų atminimas, buvo galima apžiūrėti atstatytą Lietuvos partizanų vyriausiosios vadavietės bunkerį. Susirinkusiems koncertavo Raitųjų skautų folkloro ansamblis iš Vilniaus, Grinkiškio ir Pašušvio kultūros namų kolektyvai.

 
 
 
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”