2021 m. gruodžio 2 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt

2012 m. gegužės 14 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) darbuotojos Dalė Rudienė, Rūta Trimonienė, Vilma Juozevičiūtė, Rima Alėjūnienė ir garsi išeivijos poetė Eglė Juodvalkė svečiavosi Šiauliuose.

Susitikime su Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos gimnazistais LGGRTC Atminimo programų skyriaus vyriausioji programų specialistė R. Trimonienė pasakojo apie Šiaulių krašte esančius paminklus sovietinio genocido aukoms ir rezistencijos dalyviams atminti, buvo demonstruojamas LGGRTC dokumentinis filmas „1941 metų tremtis vaikų akimis“. Šiaulių universiteto gimnazijos moksleiviai buvo supažindinti su Nacionaliniu mokinių konkursu „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“, klausėsi poetės E. Juodvalkės eilių.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vykusiame renginyje buvo pristatyti naujausi LGGRTC leidiniai. Atlasą „Vakarų Lietuvos partizanų sritis“ pristatė viena iš jo sudarytojų R. Trimonienė, eilėraščių rinkinį „Sakalai naktį nemiega“ – poetė E. Juodvalkė.

Visi norintys galėjo įsigyti LGGRTC leidinių.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”