2021 m. gruodžio 4 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt

2012 m. birželio 14 d. Vilniuje vyko Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms paminėti skirti renginiai, kuriuose aktyviai dalyvavo ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC).

Lietuvos Respublikos Seimo I rūmų fojė buvo atidaryta LGGRTC Genocido aukų muziejaus paroda „PO SVETIMU DANGUM: Lietuvos gyventojai sovietų lageriuose ir tremtyje 1940–1958 m.“

Parlamente demonstruoti ir tryliktojo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“, kurį rengia LGGRTC, laureatų darbai: piešiniai, maketai, filmai. Konkurso dalyvių piešiniai taip pat eksponuoti Aukų gatvėje prie Genocido aukų muziejaus, Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memoriale bei LGGRTC kiemelyje.

Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyko atvirų durų diena, o LGGRTC kiemelyje – tradicinė Vilties dainų popietė su Veronika Povilioniene.

Renginiuose aktyviai dalyvavo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatai. Lietuvos Respublikos Seime, atidarant Genocido aukų muziejaus parodą „Po svetimu dangum“, koncertavo Vilniaus Karaliaus Mindaugo vidurinės mokyklos merginų kvintetas: Augustė Stančikaitė, Dovilė Godelytė, Beatričė Petkutė, Ieva Madzevičiūtė ir Edita Paškevičiūtė. Seimo Kovo 11-osios salėje vykusiame iškilmingame minėjime kalbėjo Nidos vidurinės mokyklos moksleivė Neringa Trainauskaitė, šių metų konkurse I vietą laimėjusio filmo „Tremtis. Vieno likimo istorija“ kūrybinės grupės narė. Okupacijos, genocido ir sovietinių represijų aukų pagerbimo ceremonijos Aukų gatvėje metu I vietą laimėjusią savo kūrybos dainą „Vienybės galia“ atliko Nidos vidurinės mokyklos moksleivis Lukas Bergaudas. Jam talkino Stano ir Tarptautinis Vilniaus choras. Atminimo valandą prie Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memorialo dainavo kita konkurso laureatė – Aurelija Kavitova iš Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos. Na, o Vilties dainų popietėje dalyvavo ir savo kūrinius susirinkusiems skaitė konkurso rašinių dalies laureatės Saulė Gnedevičiūtė iš Vilniaus „Vilnies“ pagrindinės mokyklos ir Ieva Kotryna Skirmantaitė iš Vilniaus Žvėryno gimnazijos.

 
 
 
 
 [ 1 ]  2 
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”