2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
LGGRTC leidinių pristatymas

2012 m. birželio 21 d. Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) leidinių pristatymas. Renginyje dalyvavo LGGRTC Istorinių tyrimų programų skyriaus vedėja Edita Jankauskienė, Atminimo programų skyriaus vyriausioji programų specialistė Rūta Trimonienė, garsi išeivijos poetė Eglė Juodvalkė. Leidybos skyriaus vedėja Birutė Anaitienė prekiavo naujausiais LGGRTC leidiniais.

E. Jankauskienė supažindino susirinkusius su nauju LGGRTC leidiniu – kolektyvine monografija „Lietuvių tautos sukilimas: 1941 m. birželio 22–28 d.“, bei trumpai pristatė atlasą „Vakarų Lietuvos partizanų sritis“, kurio viena iš sudarytojų – ji pati. Kiek plačiau apie enciklopedinį leidinį, skirtą Vakarų Lietuvos partizanų sričiai, papasakojo kita jo sudarytoja – R. Trimonienė. Baigdama pristatymą ji padėkojo Tauragės paveldosaugininkams ir miškininkams, nuoširdžiai padėjusiems renkant medžiagą ir tikslinant informaciją.

Poetė Eglė Juodvalkė skaitė savo eiles ir supažindino su eilėraščių rinkiniu „Sakalai naktį nemiega“. Ji papasakojo, kas įkvėpė sukurti pirmuosius partizaninei temai skirtus eilėraščius, ir kaip vėliau jų prisirinko tiek, kad buvo galima išleisti visą rinkinį.

Leidiniais susidomėję tauragiškiai turėjo galimybę ne tik čia pat jų įsigyti, bet ir gauti autografus.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”