2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Kelionė į Europos Parlamentą Strasbūre

Nuo 1999 metų Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Švietimo ir mokslo ministerija organizuoja nacionalinį mokinių konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Kiekvienais metais konkurso laureatai ir jų mokytojai yra apdovanojami diplomais, padėkos raštais bei konkurso organizatorių, partnerių ir rėmėjų įsteigtais prizais. Šiais metais, rugsėjo 9–15 dienomis, penki laureatai džiaugėsi pagrindiniu prizu – kelione į Europos Parlamentą (EP) Strasbūre, kurią dovanojo EP narys Algirdas Saudargas.

EP darbuotoja Ieva Valutytė padėjo kelionės dalyviams geriau pažinti Europos Parlamentą: pristatė jo struktūrą, funkcijas, sprendimų priėmimo eigą ir visa, kas susiję su EP darbu. Po pristatymo vyko susitikimas su EP nariu Algirdu Saudargu. Jis papasakojo, ką reiškia būti europarlamentaru, vėliau kiekvienas galėjo užduoti jam rūpimus klausimus bei gauti į juos atsakymus. Visiems ekskursijos dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanos. Be to, jiems buvo sudaryta galimybė pamatyti Europos Parlamento rūmų Strasbūre posėdžių salę, paklausyti gyvai diskutuojančių EP narių. Po susitikimo konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatė Gabrielė Leistrumaitė įteikė europarlamentarui savo piešinį.

Grįždami konkurso laureatai, lydimi gidės Vitalijos Kondratavičienės, aplankė Eisenachą ir Veimarą Vokietijoje bei kalnų apsuptus Šveicarijos miestus Grindelvaldą ir Liucerną. Jie taip pat turėjo galimybę aplankyti ir gamtinius objektus – Arės upės tarpeklį, Reichenbacho krioklius. Konkurso laureatai grįžo kupini įspūdžių, suradę draugų, sužinoję daug naujo. Nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ organizatoriai ir laureatai dėkoja EP nariui Algirdui Saudargui už nuostabią dovaną, o jo padėjėjai Rasai Baškienei – už puikiai organizuotą kelionę bei turiningas ekskursijas.

Memorialinio departamento
Atminimo programų skyriaus vyresnioji specialistė
Raimonda Steiblytė


Konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatai su EP nariu A. Saudargu.
Pirma iš kairės – LGGRTC darbuotoja R. Steiblytė, lydėjusi konkurso laureatus
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”