2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
LGGRTC leidinių pristatymas

2012 m. spalio 3 d. Jurbarko krašto muziejuje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) leidinių pristatymas. Renginyje dalyvavo LGGRTC Atminimo programų skyriaus vyriausioji programų specialistė Rūta Trimonienė, vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Vilma Juozevičiūtė ir garsi išeivijos poetė Eglė Juodvalkė. Leidybos skyriaus vedėja Birutė Anaitienė ir vyriausioji vadybininkė Rima Alėjūnienė prekiavo naujausiais LGGRTC leidiniais.

R. Trimonienė supažindino susirinkusius su enciklopediniu LGGRTC leidiniu – atlasu „Vakarų Lietuvos partizanų sritis“, kuriame pateikta informacija apie Kęstučio, Prisikėlimo ir Žemaičių partizanų apygardas: publikuojami žemėlapiai, nuotraukos, Lietuvos laisvės kovotojų žūties datos, vietos ir aplinkybės. Viena iš leidinio sudarytojų nuoširdžiai dėkojo Jurbarko rajono paveldosaugininkams, miškininkams ir kitiems talkininkams, padėjusiems renkant medžiagą ir tikslinant informaciją.

Poetė E. Juodvalkė skaitė renginio dalyviams savo eiles iš eilėraščių rinkinio „Sakalai naktį nemiega“ bei pasakojo apie jų atsiradimą.

V. Juozevičiūtė pasidžiaugė nauju LGGRTC leidiniu – knyga „Partizano keliu: partizano Juozo Paliūno-Ryto prisiminimai“, bei paragino Jurbarko moksleivius dalyvauti nacionaliniame mokinių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“, kurį, bendradarbiaudamas su Švietimo ir mokslo ministerija, rengia LGGRTC.


Eiles skaito poetė Eglė Juodvalkė Kalba Rūta Trimonienė Renginio dalyviai
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”