2021 m. gruodžio 4 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Vaizdinės instaliacijos „Apie Meilę“ pristatymas

2012 m. spalio 24 d. Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, dailininko Kęstučio Grigaliūno trilogijos „Mirties dienoraščiai“ ir vaizdinės instaliacijos „Apie Meilę“ pristatymas. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras, Seimo nariai, buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, Tuskulėnų aukų artimieji ir dailininko K. Grigaliūno kūrybos gerbėjai.

Susirinkusiuosius pasveikinusi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė prisiminė, kokį įspūdį jai paliko pirmą kartą pamatyta K. Grigaliūno instaliacija „Apie Meilę“, ir papasakojo apie vėliau užsimezgusią pažintį ir bendradarbiavimą. Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sakė, jog meno priemonėmis pateikta istorinė tiesa – tai vienas iš būdų atsakingos istorinės atminties dar neturinčioje Europoje kalbėti apie skaudžią Rytų Europos patirtį. Dailininkas K. Grigaliūnas supažindino renginio dalyvius su savo pastarųjų metų kūryba – monumentalios apimties instaliacijomis ir vaizdinės medžiagos albumais. Lapteviečių brolijos narė, 1941 m. tremtinio ir kalinio Ričardo Vaicekausko dukra Rita Vipartienė išsakė savo ir kitų nuo sovietų represijų nukentėjusių žmonių jausmus ir dėkingumą dailininkui K. Grigaliūnui. Gražių žodžių kalbėdami apie K. Grigaliūno kūrybą negailėjo ir menotyrininkė, Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) narė Monika Krikštopaitytė bei Lietuvos fotomenininkų sąjungos valdybos atsakingasis sekretorius ir Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos narys Stanislovas Žvirgždas.

Visi norintieji galėjo įsigyti K. Grigaliūno knygas „Mirties dienoraščiai“, „Mes – iš pirmo vežimo“, „Aš nežinojau, Mylimasai, kad bučiuoju tave paskutinį kartą“ ir gauti menininko autografą.


Dailininkas K. Grigaliūnas ir jo trilogijos albumai Dailininkas K. Grigaliūnas pristato savo kūrybą Renginio dalyviai klausosi
K. Grigaliūno pasakojimo
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”