2021 m. gruodžio 4 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Susitikimas su bendrijos „Lemtis“ nariais

2012 m. lapkričio 21 d. Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyko antrasis renginys iš tradicinio renginių ciklo, skirto apžvelgti šių metų ekspedicijas į tremties ir kalinimo vietas Rusijoje. Į susitikimą atvyko bendrijos „Lemtis“ nariai Gintautas Alekna, Tomas Kazulėnas ir Robertas Ožalinskas. T. Kazulėnas papasakojo apie kapų tvarkymo ir paminklų atstatymo ekspediciją, kuri rugpjūčio mėnesį vyko į Altajaus Respubliką, o ekspedicijų organizatorius ir vadovas, garsus keliautojas G. Alekna supažindino su rugsėjo–spalio mėnesiais vykusia ekspedicija į Krasnojarsko kraštą. Tai buvo jau 38-oji jo ekspedicija į tremties ir kalinimo vietas. Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse susirinkusiems vakaro dalyviams buvo įdomu išgirsti G. Aleknos pasakojimus apie aplankytas vietas ir sunykusių tremtinių kaimų vietose rastas kapines, pamatyti ekrane besikeičiančias nuotraukas.

Renginio pabaigoje netrūko įvairių klausimų. Net ir pasibaigus renginiui jo dalyviai neskubėjo skirstytis ir gyvai bendravo tarpusavyje.


Kalba Tomas Kazulėnas Vakaro dalyviai Įspūdžiais dalinasi Gintautas Alekna
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”