2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Leidinio pristatymas

2012 m. gruodžio 6 d. Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune buvo pristatytas 1994 metais rastų rankraščių pagrindu parengtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro leidinys „Partizano keliu: partizano Juozo Paliūno-Ryto prisiminimai“ (sudarytojai Aurelija Malinauskaitė ir Darius Juodis).

Renginio pradžioje partizanų archyvų paieškininkas Česlovas Kišonas papasakojo, kaip buvo rasti J. Paliūno-Ryto prisiminimai. Dr. Vytautas Miliukas susirinkusiems demonstravo kartu su archyvu rastuose negatyvuose įamžintas J. Paliūno-Ryto partizaninio gyvenimo akimirkas. Apie J. Paliūną-Rytą, jo kovos kelią pasakojo vienas iš knygos sudarytojų, istorikas Darius Juodis. Aurelija Malinauskaitė kalbėjo apie J. Paliūno-Ryto ir kitų partizanų atsiminimų išskirtinumą. Vakaro svečiams koncertavo jauni folkloro atlikėjai iš Vilniaus ir Kauno: Akvilė Vervečkaitė, Ieva Anušauskaitė, Toma Grašytė, Adomas ir Julius Vervečkos.

Renginyje dalyvavo J. Paliūno-Ryto anūkė, jo brolio sūnus su artimaisiais, daug jaunų ir garbaus amžiaus kauniečių.

Visi norintieji galėjo įsigyti J. Paliūno-Ryto prisiminimų knygą ir gauti jos sudarytojų autografus.


Kalba D. Juodis Mintimis dalinasi
A. Malinauskaitė
D. Juodis dalina autografus
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”