2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Paroda „Piešiu istoriją“

2013 m. vasario 4 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Abonemento salėje atidaryta nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių piešinių paroda „Piešiu istoriją“.

Konkursas, kurį kasmet rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) drauge su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, skirtas 5–12 klasių mokiniams. Juo siekiama puoselėti jaunimo istorinę atmintį, skatinti gimtojo krašto pažinimą, pilietiškumą ir patriotiškumą. Konkursui jo dalyviai pateikia ne tik piešinius, bet ir rašinius, apybraižas, savo sukurtas dainas, eilėraščius, filmus, instaliacijas ir kitų meninės išraiškos formų darbus, kurių temos apima XX a. vidurio ir antrosios pusės Lietuvos istoriją: okupaciją, sovietų valdžios vykdytas masines represijas ir tautos kovą dėl nepriklausomybės atgavimo.

Parodą bibliotekos lankytojams pristatė Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė Aldona Jeleniauskienė. LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė keliais žodžiais papasakojo apie Centro edukacinę veiklą, o LGGRTC Memorialinio departamento Atminimo programų skyriaus vedėja Dalė Rudienė pakvietė jaunimą aktyviai dalyvauti minėtame konkurse.

Vienas konkurso darbas – Tauragės r. Skaudvilės gimnazijos mokinės Brigitos Stankutės piešinys „Atgimimas, laisvė, nepriklausomybė – Kovo 11-oji“ – buvo dovanotas bibliotekai.

Paroda, kurią sudaro dvi dešimtys mokinių darbų, Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje veiks iki kovo 2 d.


T. B. Burauskaitė (dešinėje) perduoda dovanojamą darbą A. Jeleniauskienei Parodos atidarymo dalyviai Apie mokinių konkursą susirinkusiems pasakoja D. Rudienė
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”