2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Knygos pristatymas

2013 m. vasario 12 d. Signatarų namų salėje vyko Nepriklausomybės Akto signataro prof. Broniaus Genzelio knygos „Tautinės savimonės išlikimas ir brendimas Lietuvos okupacijos sąlygomis“, kurią išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC), pristatymas. Knygoje analizuojamos istorinės aplinkybės ir veiksniai, padėję realizuoti ilgai trukusį tautos troškimą atgauti prarastąją laisvę ir nepriklausomybę.

Vakarą vedė LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė. Savo mintimis ir įspūdžiais dalijosi Nepriklausomybės Akto signataras, rašytojas Romas Gudaitis, istorikas, hum. m. dr. Česlovas Laurinavičius, Nepriklausomybės akto signataras Nikolajus Medvedevas, Nepriklausomybės Akto signataras, filosofas Romualdas Ozolas, istorikas, prof. habil. dr. Antanas Tyla, pats knygos autorius prof. Bronius Genzelis ir dar daugelis kitų asmenų. Kalbėjusieji negailėjo gerų žodžių ir siūlė surengti išvažiuojamuosius knygos pristatymus kituose Lietuvos miestuose, kurių knygynuose šis mažo tiražo, bet reikšmingas leidinys gali ir nepasirodyti.

Renginio pabaigoje Signatarų namų vedėja Meilutė Peikštenienė pasveikino prof. Bronių Genzelį ne tik su knygos pasirodymu, bet ir su jo 79-uoju gimtadieniu, kurį profesorius švęs š. m. vasario 16 d.


Renginio akimirka.Kairėje – LGGRTC generalinė direktorė
T. B. Burauskaitė
Kalba Nepriklausomybės Akto signataras, filosofas R. Ozolas Kalba knygos autorius, Nepriklausomybės Akto signataras, prof. B. Genzelis
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”