http://www.genocid.lt/centras/lt/1773/a/

Renginys Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje

2013 m. vasario 13 d. Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija organizavo renginį, skirtą Vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, paminėti. Į renginį buvo pakviestos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) darbuotojos: Atminimo programų skyriaus vedėja Dalė Rudienė ir Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso edukologė Aistė Bajoriūnaitė.

Susirinkusioms keturioms gimnazistų grupėms buvo pristatyta unikali ir sudėtinga Lietuvos pokario istorija bei supažindinta su LGGRTC veikla. Mokiniams buvo papasakota apie jau 14 metus rengiamą nacionalinį mokinių konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Vizualiai buvo pristatyti Centro leidiniai su šio konkurso dalyvių darbais: piešiniais, rankdarbiais, rašiniais ir eilėmis. Pademonstruota ir kompaktinė plokštelė su mokinių dainomis. Be to, supažindinta su konkurso laureatų bei konkurso dalyvių apdovanojimais: Švietimo ir mokslo ministerijos, įvairių rėmėjų ir Europarlamentarų dovanomis bei stovykla Lietuvos kariuomenės daliniuose.

Antrojoje renginio dalyje buvo pristatyta Lietuvos valstybės simbolių istorija bei pravestas edukacinis užsiėmimas „Vėliavos, himno, herbo kitimas Lietuvos valstybingumo istorijoje“.


Apie mokinių konkursą pasakoja Atminimo programų skyriaus vedėja D. Rudienė Moksleiviai atlieka edukacinio užsiėmimo užduotis Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso edukologė A. Bajoriūnaitė