2021 m. gruodžio 4 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Seminaras mokytojams

2013 m. kovo 1 d. Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre vyko Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuotas seminaras „Vietos kultūrinio-istorinio paveldo svarba šių dienų ugdymo procesui“, kuriame dalyvavo mokytojai iš įvairių Lietuvos miestų, aktyviai įgyvendinantys projektinę veiklą apie Lietuvoje gyvenusius žydus, jų papročius, tradicijas, kultūrinį palikimą bei Holokausto tragediją.

Seminaro metu Tarptautinės komisijos direktorius Ronaldas Račinskas papasakojo apie vasaros seminarus mokytojams Yad Vasheme, tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje Izraelyje, LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius dr. Arūnas Bubnys skaitė pranešimą apie Holokausto Lietuvoje prielaidas. Daug dėmesio buvo skirta Kėdainių miesto istorijai: vyko ekskursija po Kėdainių senamiesčio dalį, kurioje gyveno gausi žydų bendruomenė, buvo surengta paskaita-metodinis užsiėmimas apie žydų tradicijas ir kultūrinį palikimą, o Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis pristatė muziejaus veiklą, siekiant išsaugoti atmintį apie sunaikintą Kėdainių žydų bendruomenę. Seminaro pabaigoje Tarptautinės komisijos Švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė supažindino su mokytojų įgyvendinamomis veiklomis ir jų pristatymais tarptautiniuose seminaruose.

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”