2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Šventė Klaipėdoje

2013 m. gegužės 18 d. Klaipėdoje vyko šventė, skirta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Pajūryje susirinkę šventės svečiai galėjo stebėti dvi parodomąsias karines operacijas, kuriose dalyvavo Sausumos, Jūrų, Oro ir Specialiųjų operacijų pajėgos. Buvo demonstruojama specialiai Kariuomenės ir visuomenės šventei sukurta Garbės sargybos kuopos parodomoji defilė programa, o Kruizinių laivų terminale vyko priešmininių laivų M53 „Skalvis“ ir M54 „Kuršis“ inauguracijos ceremonija, kurios metu laivus pakrikštijo Klaipėdos miesto ir rajono vadovai.

Šventėje tradiciškai dalyvavo ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC). Buvo prekiaujama naujausiais leidiniais, demonstruojama Genocido aukų muziejaus kilnojamoji paroda „Ir jie mokėjo džiaugtis...“, o partizanais persirengę LGGRTC darbuotojai Darius Juodis ir Vilius Kyguolis kartu su Genocido aukų muziejaus savanore Kotryna Stašinskaite, „Grenadieriaus“ klubo nariu Ramūnu Skvirecku ir klaipėdiečiu Roku Ruškiu inscenizavo kasdienį partizanų gyvenimą, buitį, demonstravo partizanų ekipuotės elementus. Kaip visada, netrūko norinčių su jais įsiamžinti šventės svečių, smalsių ir žingeidžių vaikų.

Šventinį renginį Klaipėdoje organizavo Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomenė, LGGRTC ir Klaipėdos miesto savivaldybė.


Vyrišką partizanų kompaniją šiais metais papildė žaviai besišypsanti partizanė Eksponuojama paroda „Ir jie mokėjo džiaugtis...“ Su partizanais įsiamžino ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius su šeima
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”