2021 m. gruodžio 2 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Vytauto Valiaugos knygos „Palikti Lietuvoje“ pristatymas

2013 m. gegužės 28 d. Troškūnų multifunkciniame centre vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro šiemet išleistos Vytauto Valiaugos knygos „Palikti Lietuvoje“ pristatymas. Knygos pasakojimai nukelia skaitytojus į pokario Troškūnus – knygos autorius per savo ir artimųjų istorijas atskleidžia šeimų, kurių namų židinius pokariu išdraskė okupantai, likimą. Todėl neatsitiktinai į Troškūnų multifunkcinį centrą susirinko daugiausia vyresnio amžiaus troškūniečiai, kurie gerai atsimena knygoje aprašomus žmones ir tuos laikus. Kai kurie jau prieš renginį buvo spėję perskaityti knygą, o neturėję galimybių įsigyti ją anksčiau, galėjo tai padaryti renginio metu.

Renginyje dalyvavo literatūrologė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyresn. mokslo darbuotoja dr. Solveiga Daugirdaitė. Ji kalbino autorių, prašė papasakoti apie savo kūrybos kelią. Ištraukas iš knygos susirinkusiems skaitė visiems gerai žinomas Lietuvos radijo žurnalistas, diktorius ir skaitovas Juozas Šalkauskas.

Po renginio prie Vytauto Valiaugos išsirikiavo nemaža eilė žmonių, norėjusių gauti jo autografą ir pasidalinti savo įspūdžiais.


Svečiai iš Vilniaus. Iš kairės: V. Valiauga, S. Daugirdaitė,
J. Šalkauskas
J. Šalkauskas skaito ištrauką iš V. Valiaugos knygos Multifunkciniame centre susirinkę renginio dalyviai
V. Valiauga atsako į
S. Daugirdaitės klausimus
Šeimininkai dėkoja svečiams už dalyvavimą renginyje V. Valiauga dalina autografus
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”