2021 m. gruodžio 2 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Susitikimas su moksleiviais

2013 m. birželio 4 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Vilma Juozevičiūtė, Genocido aukų muziejaus vyriausioji edukologė Žydrūnė Šidagytė ir garsi išeivijos poetė Eglė Juodvalkė svečiavosi Radviliškio Vaižganto progimnazijoje.

Eglė Juodvalkė susitikimo su moksleiviais metu pasidalijo savo prisiminimais, skaitė partizanams skirtas eiles ir dedikavo savo poezijos knygeles „Sakalai naktį nemiega“ mokiniams, kurie susitikimo metu taip pat skaitė Lietuvai skirtus garsių poetų posmus.

Genocido aukų muziejaus vyriausioji edukologė Žydrūnė Šidagytė dviems mokinių grupėms papasakojo apie LGGRTC edukacinę veiklą ir pravedė Genocido aukų muziejaus edukacinį užsiėmimą „Vaikai tremtyje“. Aktyviausi, teisingai į klausimus atsakę mokiniai buvo apdovanoti žemėlapiais, muziejaus katalogais ir lankstinukais. Ji taip pat įteikė padėkas Radviliškio Vaižganto progimnazijos moksleiviams, šiais metais sėkmingai dalyvavusiems nacionaliniame mokinių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“.


Poetė E. Juodvalkė skaito moksleiviams savo eiles Susitikimo pabaigoje E. Juodvalkei buvo įteikta gėlių Ž. Šidagytė dovanojo mokyklai informacinių leidinių
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”