2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Renginys Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse

2013 m. birželio 13 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms skirtas renginys. Jo metu buvo pristatytas Vlado Kalvaičio novelių romanas „Sustiprinto režimo barakas“, koncertavo styginių kvartetas „Mettis“.

Renginio pradžioje į susirinkusius kreipėsi LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, vėliau trumpą įžanginį žodį tarė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doc. dr. Algirdas Jakubčionis, pabrėžęs V. Kalvaičio kūrybos išskirtinumą. Į susitikimą su skaitytojais atvykęs Tytuvėnuose, Kelmės rajone, gyvenantis rašytojas, satyrikas V. Kalvaitis gyvai bendravo su visais renginio dalyviais, atsakinėjo į jų klausimus ir dalinosi savo mintimis. Susitikimo pabaigoje jam teko suraityti ne vieną autografą.

Renginio metu susirinkusiems koncertavęs jaunų atlikėjų – Kosto Tumosos (smuikas), Bernardo Petrausko (smuikas), Karolio Rudoko (altas) bei Roko Vaitkevičiaus (violončelė) – styginių kvartetas „Mettis“ atliko norvegų klasiko Edvardo Griego kvartetą Nr.1 g-moll.


Renginio akimirka.
Kalba dr. A. Jakubčionis
Rašytojas, satyrikas
V. Kalvaitis
V. Kalvaitis bendrauja su renginio dalyviais
LGGRTC generalinė direktorė
T. B. Burauskaitė įteikia
V. Kalvaičiui gėles
V. Kalvaitis su gerbėjomis Koncertuoja styginių kvartetas „Mettis“
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”