2021 m. gruodžio 1 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Knygos „Palikti Lietuvoje“ pristatymas

2013 m. birželio 19 d. Sakralinio meno centre Anykščiuose vyko Vytauto Valiaugos knygos „Palikti Lietuvoje“ pristatymas. Knygą išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC). Dvidešimt autentiškų pasakojimų nukelia skaitytojus į pokario miestelį Anykščių rajone – Troškūnus, kur, okupantams išdraskius šeimos židinį, keturi nepilnamečiai vaikai likosi vieni. Pasak autoriaus, šią knygą jis rašė galvodamas apie savo anūkus, kuriuos norėjo supažindinti su giminės ir Tėvynės istorija.

Susirinkusieji į renginį Anykščiuose galėjo pasiklausyti knygos ištraukų ir pabendrauti su jos autoriumi – knygos pristatyme dalyvavo V. Valiauga, ištraukas skaitęs Lietuvos radijo žurnalistas, diktorius ir skaitovas Juozas Šalkauskas, LGGRTC vyr. viešųjų ryšių specialistė Vilma Juozevičiūtė. Renginį savo dainomis papuošė Anykščių tremtinių choras (vadovas Rimvydas Griauzdė).

Visi norintieji galėjo šią knygą ir naujausią LGGRTC leidinį – Onos Dapšytės-Kriukelienės sudarytą Kupiškio krašto partizanų dokumentinę kroniką – įsigyti be prekybinio antkainio, o po renginio – gauti V. Valiaugos autografą.


Dainuoja Anykščių tremtinių choras Į knygos pristatymą atvykę svečiai iš Vilniaus: V. Juozevičiūtė, V. Valiauga ir J. Šalkauskas Knygos autorius dalina autografus
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”