2021 m. gruodžio 4 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Renginys Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse

2013 m. birželio 20 d. Socialinių paslaugų priežiūros departamentas (SPPD) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru (LGGRTC) Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse surengė renginį, skirtą 1941 m. netekčių ir masinių gyventojų trėmimo pradžiai paminėti. Jo metu buvo pristatyta SPPD išleista 2-oji knyga „Gyvensime tėvų žemėje“, kurioje aprašytos istorijos apie politinių kalinių ir tremtinių grįžimą, okupantų išblaškytų po svetimus kraštus šeimų likimus bei žuvusiųjų atminimo įamžinimą. Renginyje dalyvavo LR Seimo nariai, Socialinės apsaugos ir darbo bei Kultūros ministerijų atstovai, Nuolatinės tarpinstitucinės komisijos tremtinių grįžimo klausimams spręsti nariai, globos namų „Tremtinių namai“ gyventojai, Vilniaus lietuvių namų gimnazijos atstovai ir svečiai iš Jakutijos.

Sveikinimo žodį renginio dalyviams tarė LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė ir Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas Vytautas Saulis. Knygą „Gyvensime tėvų žemėje“ susirinkusiems pristatė SPPD direktorius Aivydas Keršulis, knygos sudarytoja Rima Gudelytė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos pirmininkas Jonas Rytis Puodžius ir viena iš knygos redaktorių – dr. Asta Kupčinskaitė-Ryklienė. Globos namų „Tremtinių namai” gyventoja Jadvyga Jakeliūnienė kalbėjo apie tremties paženklintus likimus, o jos likimo draugė Janina Markevičienė perskaitė savo kūrybos eilėraštį. Žodį tarė ir svečių iš Jakutijos vadovė Agafija Pticyna.

Susirinkusiems koncertavo Vilniaus lietuvių namų gimnazijos kamerinio choro grupė ir jaunoji atlikėja Karina Borkovskytė, Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių choras „Laisvė“. Atsidėkodami šeimininkams, vieną jakutų liaudies dainą atliko ir svečiai iš Jakutijos.

Vėliau visi renginio dalyviai buvo pakviesti į apžvalginę ekskursiją po Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso teritoriją ir muziejinę ekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys“.

Po ekskursijos Tuskulėnų memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko renginio tęsinys. Viešnia iš Jakutijos, dailininkė Aleksandra Bočkariova-Inokentjeva, pristatė virtualią savo darbų parodą. Renginio dalyviai, nejausdami kalbos barjero, gyvai bendravo tarpusavyje, lietuvių atliekamas liaudies dainas keitė melodingos jakutų liaudies dainos.

 
 
 
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”