http://www.genocid.lt/centras/lt/1879/a/

Paroda „Totalitarizmas Europoje. Fašizmas, nacizmas ir komunizmas“

2013 m. rugpjūčio 23-iąją, minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje buvo atidaryta tarptautinė kilnojamoji paroda „Totalitarizmas Europoje. Fašizmas, nacizmas ir komunizmas“. Parodoje pristatoma fašizmo, nacizmo ir komunizmo 20 a. įvykdytų nusikaltimų aukų statistika iš dvylikos šiandieninės Europos Sąjungos šalių: Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Nyderlandų, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Slovėnijos, Rumunijos ir Bulgarijos. Ši tarptautinė paroda buvo parengta bendradarbiaujant dviems dešimtims institucijų ir organizacijų, priklausančių Europos atminties ir sąžinės platformai, todėl į jos pristatymą Lietuvoje atvyko svečiai iš užsienio: Europos atminties ir sąžinės platformos prezidentas, žinomas Europos ir Švedijos politikas Goranas Lindbladas ir parodos rengimą koordinavusi Platformos vykdomoji direktorė dr. Neela Winkelmann-Heyrovska iš Čekijos. Ryte jie pristatė parodą Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vykusios konferencijos dalyviams, o tos pačios dienos popietę – Lietuvos visuomenei.

Viešo parodos pristatymo metu taip pat kalbėjo LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentas dr. Algirdas Jakubčionis ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos viceprezidentė, LR Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė. Susirinkusiems koncertavo Genocido aukų muziejaus darbuotojų vokalinis trio.

Rugpjūčio 23 d. taip pat buvo galima aplankyti koplyčią-kolumbariumą, nemokamai susipažinti su LGGRTC Genocido aukų muziejaus ir Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso muziejinėmis ekspozicijomis ir sudalyvauti teminėse ekskursijose.