2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Tarptautinė konferencija

2013 m. rugsėjo 12 d., minint nepasisekusio nacių bandymo sukurti lietuviškąjį SS legioną 70-ąsias metines, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC), bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriumi, surengė tarptautinę konferenciją „Antinacinė rezistencija ir nacių bandymai sukurti tautinius dalinius Baltijos šalyse 1941–1944 metais“, kuri vyko Lietuvos Respublikos Seimo Konferencijų salėje.

Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams tarė Seimo narys, Parlamentinės grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ pirmininkas dr. Arvydas Anušauskas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys Emanuelis Zingeris ir LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė. Pirmoje konferencijos dalyje pranešimus skaitė Lietuvos mokslininkai: LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius dr. Arūnas Bubnys, Istorinių tyrimų programų skyriaus vyriausieji specialistai Alfredas Rukšėnas ir Stanislovas Buchaveckas, Mykolo Romerio universiteto profesorė dr. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė. Prisiminimais pasidalino tų laikų liudininkas dim. vyr. ltn. Kazimieras Gediminas Ruzgys.

Antroje konferencijos dalyje pranešimus skaitė svečiai iš užsienio: dr. Indrekas Paavle iš Estijos istorinės atminties instituto, dr. Uldis Neiburgs iš Latvijos okupacijos muziejaus ir doc. dr. Galina Jakovleva iš Vitebsko P. M. Mašerovo valstybinio universiteto (Baltarusija). Į konferenciją dėl ligos neatvyko prof. Ryszardas Kaczmarekas iš Silezijos universiteto (Lenkija), tačiau jo pranešimą, išverstą į lietuvių kalbą, perskaitė antrojoje dalyje konferencijai pirmininkavęs dr. A. Bubnys.

Konferencijos pabaigoje buvo skirtas laikas diskusijoms, pranešėjai atsakė į klausimus.

Konferencijos programa

 
 
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”