2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Leidinio pristatymas

2013 m. rugsėjo 26 d. Kupiškio etnografijos muziejuje vyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) išleistos Onos Dapšytės-Kriukelienės knygos „Kupiškio krašto partizanai. 1944–1953 m. dokumentinė kronika“ pristatymas.

Susirinkusius pasveikino ir renginį vedė muziejaus direktorė Violeta Aleknienė. Pradžioje visi pasižiūrėjo LGGRTC užsakymu sukurtą dok. filmą „Partizaninis karas Lietuvoje 1944–1953 m.“ Vėliau LGGRTC Istorinių tyrimų programų skyriaus vedėja Edita Jankauskienė keliais žodžiais pristatė naują leidinį apie Kupiškio partizanus. Iš Kupiškio krašto kilusi knygos autorė O. Dapšytė-Kriukelienė papasakojo susirinkusiems apie savo šeimą, kurioje užaugo penki broliai partizanai, ir prisipažino, kaip jai kilo mintis parengti minėtą knygą. Į Kupiškį pirmąkart atvykusi išeivijos poetė Eglė Juodvalkė paskaitė eilių iš savo partizaninių eilėraščių rinkinio „Sakalai naktį nemiega“. Renginio dalyviams taip pat koncertavo du balsingi vyrai – Salamiesčio kapelos „Dvaras“ vadovas Almantas Totoris ir dainininkas Vitas Dyra.

Knygos autorę O. Dapšytę-Kriukelienę maloniai sujaudino susitikimas su Kupiškio r. Šimonių pagrindinės mokyklos istorijos mokytoju Aurimu Martinka – juk būtent Šimonių progimnazijoje ji pati kažkada mokėsi. Mokytojas įteikė knygos autorei gėlių, o ji jam dovanojo savo knygą. Knygų iš autorės rankų gavo ir kai kurie kiti renginio dalyviai. O visi kiti jų galėjo ne tik čia pat įsigyti, bet ir gauti O. Dapšytės-Kriukelienės autografą.


Renginio akimirka. Koncertuoja V. Dyra ir A. Totoris Kalba knygos autorė
O. Dapšytė-Kriukelienė
Eiles skaito E. Juodvalkė. Dešinėje – V. Aleknienė
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”