2021 m. gruodžio 4 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Svečiai iš Lenkijos

2013 m. spalio 9 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (LGGRTC) lankėsi su studijų vizitu Lietuvoje viešinti grupė specialistų iš giminingų Lenkijos atminties institucijų, muziejų ir aukštųjų mokyklų.

Spalio 9 d. ryte svečiai aplankė Genocido aukų muziejų, susipažino su jo ekspozicijomis ir edukacine veikla. Po pietų atvykę į Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą, jie taip pat susipažino su muziejine ekspozicija „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ bei Konferencijų salėje eksponuojama tarptautine kilnojamąja paroda „Totalitarizmas Europoje. Fašizmas, nacizmas ir komunizmas“. Vėliau Konferencijų salėje vyko pažintinis seminaras, kurį moderavo LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius dr. Arūnas Bubnys ir Malgožata Stefanovič iš Krokuvos Jogailaičių universiteto Politikos mokslų ir tarptautinių santykių instituto. LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė nušvietė susirinkusiems pagrindines Centro veiklos kryptis, dr. A. Bubnys supažindino su moksline tiriamąja veikla ir mokslinėmis publikacijomis, Atminimo programų skyriaus vedėja Dalė Rudienė pristatė edukacinę programą „Okupacijų istorija jaunimui“ bei nacionalinį mokinių konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“, o Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso edukologė Aistė Bajoriūnaitė papasakojo apie Memorialiniame komplekse įgyvendinamą muziejinę edukacinę programą „Atverta istorija“. Renginyje taip pat dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyr. specialistas Rimantas Jokimaitis, kalbėjęs apie pasipriešinimo istorijos vietą mokymo procese, bei Vilniaus Radvilų gimnazijos istorijos mokytojas ir Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto Visuotinės istorijos katedros asistentas Mindaugas Nefas, pristatęs susirinkusiems jaunimo požiūrį į partizaninį judėjimą bei tokias iniciatyvas, kaip projektas „Broliai“, pėsčiųjų žygiai partizanų takais ir sąskrydis „Trakinių partizanai“. Vėliau vyko diskusija, kurios metu prelegentai atsakė į svečių klausimus, dalinosi savo nuomonėmis bei įžvalgomis.

Spalio 10 d. LGGRTC Istorinių tyrimų programų skyriaus vyr. specialistas Darius Juodis ir Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso vyr. specialistas Vytautas Starikovičius lydėjo svečius į pažintinę kelionę, kurios metu jie aplankė Pirčiupius, Merkinės kryžių kalnelį, sovietinių skulptūrų Grūto parką ir Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejų.

Lenkijos specialistų vizitas Lietuvoje buvo surengtas įgyvendinant tarptautinį projektą „Lenkų ir lietuvių keliai link Nepriklausomybės“, kurį remia Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

 
 
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”