2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Knygos „Aukštuolių ąžuolai“ pristatymas

2013 m. spalio 17 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko Sigitos Narbutaitės-Lipovienės knygos „Aukštuolių ąžuolai“, pasakojančios apie partizanų Katliorių šeimą, pristatymas. Autorė, asmeniškai pažinojusi kai kuriuos šios šeimos narius, jautriai apie juos papasakojo ir renginio dalyviams. Jos pasakojimą iliustravo didžiuliame ekrane demonstruojamos istorinės nuotraukos.

Rašydama knygą autorė rėmėsi Katliorių, juos pažinojusių žmonių pasakojimais, savo prisiminimais ir archyviniais dokumentais. Ji nuoširdžiai dėkojo visiems, kurie ja patikėjo ir prisidėjo prie knygos atsiradimo. Vėliau kalbėję rašytoja Loreta Jastramskienė, prof. Ona Voverienė ir prof. Algirdas Ažubalis negailėjo autorei, iš profesijos gydytojai, gražių žodžių, gyrė jos talentą ir knygos vertę. Autorę konsultavusi LGGRTC Istorinių tyrimų programų skyriaus vedėja Edita Jankauskienė kalbėjo apie partizaninį pasipriešinimą ir apie tokių knygų, kuriose istorija nušviečiama per asmeninius žmonių likimus, reikalingumą. Renginiui šventiškumo ir geros nuotaikos suteikė liaudies muzikos ansamblis „Kankleliai“, atlikęs dainas pagal Maironio ir kitų garsių poetų eiles.

Po renginio visi norintieji galėjo įsigyti knygą, pabendrauti su jos autore ir gauti autografą.

 
 
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”