2021 m. gruodžio 5 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Tarptautinis seminaras

2013 m. spalio 18 d. Vilniaus viešbutyje „Artis Centrum Hotel“ vyko Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginys – tarptautinis seminaras „Totalitarinių režimų paveldas neapykantos nusikaltimuose“. Jį, bendradarbiaudama su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru (LGGRTC), rengė Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija. Seminaro metu aptartos sąsajos tarp neapykantos nusikaltimų ir totalitarinių režimų įvykdytų nusikaltimų, istoriniai, sociologiniai ir politiniai totalitarinių režimų paveldo aspektai.

Seminaro dalyvius, tarp kurių buvo daug užsienio svečių iš įvairių tarptautinių organizacijų, atminties ir mokslo institucijų, pasveikino Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pirmininkas, LR Seimo narys Emanuelis Zingeris. Susirinkusiems taip pat buvo pademonstruota ir vaizdo žinutė su Europos Parlamento narės Sandros Kalnietės sveikinimu. Seminare dalyvavo trys pranešėjai iš Lietuvos ir devyni iš kitų pasaulio šalių. Pirmojoje dalyje, kuriai pirmininkavo prof. Justinas Žilinskas, pranešimus skaitė Europos Komisijos atstovas Pavel Tychtl, dr. Jogchum Vrielink iš Belgijos, dr. Harald Wydra iš Jungtinės Karalystės, Albin Dearing iš Austrijos, dr. Neela Winkelmann iš Čekijos, dr. Aviezer Tucker iš JAV ir LR Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė. Antrojoje dalyje, vykusioje po pietų pertraukos, pirmininkavo dr. Neela Winkelmann. Pranešimus skaitė prof. Jan Kudrna iš Čekijos, Lee Edwards iš JAV, dr. Igor Casu iš Moldovos, advokatas Rolandas Tilindis ir Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Po seminaro jo dalyviai susipažino su LGGRTC Genocido aukų muziejaus ekspozicijomis.

Seminaro programa


Bendras salės vaizdas Seminaro dalyvius sveikina teisingumo ministras J.Bernatonis Seminaro dalyviai
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”