2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Daktaro disertacijos gynimas

2013 m. spalio 18 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Istorinių programų skyriaus vyriausiasis specialistas Alfredas Rukšėnas viešo Klaipėdos universiteto ir Lietuvos istorijos instituto Istorijos mokslo krypties tarybos posėdžio metu Lietuvos istorijos institute Vilniuje sėkmingai apgynė disertaciją tema „Kauno tautinio darbo apsaugos, 2-ojo pagalbinės policijos tarnybos batalionų karių kolektyvinė biografija“. Mokslinis vadovas – dr. Vladas Sirutavičius.

Pagrindinis darbo tikslas – iš dalies atkurti istorinio kolektyvo narių gyvenimo istoriją, kuri leidžia atsakyti į klausimus, kuo genocido dalyviai buvo iki vokiečių okupacijos pradžios, kokia buvo jų stojimo į savisaugos dalinius ir tapimo genocido dalyviais bendroji motyvacija, kiek ir kur aukų nužudė, kokios buvo jų dalyvavimo genocide formos, kodėl naciams pavyko juos įtraukti į žydų, kitų asmenų persekiojimą ir naikinimą. Tyrimas inovatyvus, panašių į jį iki šiol nebuvo atliekama.

Sveikiname dr. Alfredą Rukšėną ir linkime tolimesnės sėkmės!


Kalba Disertacijos gynimo tarybos pirmininkas doc. dr. Vygantas Vareikis Savo argumentus dėsto Alfredas Rukšėnas
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”