2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Konkurso dalyvių darbų paroda „Piešiu istoriją“

2013 m. lapkričio 21 d. jaukioje ir nuostabiais medžio dirbiniais išpuoštoje Rudaminos „Ryto“ gimnazijoje buvo atidaryta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) organizuojamo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių darbų paroda „Piešiu istoriją“, skirta sovietinės okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 20-mečiui paminėti.

Nors tą dieną gimnazijoje nebuvo nei vandens, nei elektros, renginiui tai nė kiek nesutrukdė – į jį susirinko gausi gimnazijos bendruomenė. Parodos atidarymo renginyje dalyvavo visuomenės ir politikos veikėjas, diplomatas ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Vidmantas Povilionis. Jis įdomiai ir nuoširdžiai papasakojo apie savo patirtį pasipriešinimo okupacijoms metais, jaunimo tautiškumą, Sąjūdį, derybas dėl Sovietinės armijos išvedimo ir to meto politinę situaciją, diplomatinį darbą bei daug kitų įdomių dalykų.

LGGRTC Atminimo programų skyriaus vedėja Dalė Rudienė pristatė mokiniams Centro veiklą, edukacinę programą „Pokario istorija jaunimui“ ir kartu su kolege Raimonda Steiblyte supažindino juos su Centro organizuojamu mokinių konkursu „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“.

LGGRTC vyr. bibliotekininkė, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narė Janina Šimkuvienė pristatė naujus Centro leidinius: „Kupiškio krašto partizanai: 1944-1953 m. dokumentinė kronika“, „Vyčio apygardos partizanų vadas Danielius Vaitelis-Briedis“, „Partizano keliu: partizano Juozo Paliūno-Ryto prisiminimai“.

Gimnazijos mokiniai renginiui paruošė ir gausiai susirinkusiems parodos atidarymo dalyviams atliko keletą senųjų Lietuvos kariuomenės dainų. Jiems akomponavo gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Juodviršis. Renginyje taip pat dalyvavo direktoriaus pavaduotojos Živilė Stasiūnaitė ir Vilma Gudinienė.

Atminimo programų skyriaus vedėja Dalė Rudienė


Renginio akimirkos
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”