2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Projekto „Misija Sibiras ’13“ ekspedicijos pristatymas

2013 m. lapkričio 27 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko pirmasis 2013 m. ekspedicijų į lietuvių tremties ir kalinimo vietas pristatymų ciklo renginys, kurio metu savo ekspediciją pristatė projekto „Misija Sibiras ’13“ dalyvės Neringa Aleksonytė ir Laura Žūsinaitė.

Merginos supažindino susirinkusius su projekto idėja, dalyvių atrankos etapais ir su šiais metais vykusia ekspedicija į Rusijos Federacijos Tiumenės sritį. Jos išsamiai papasakojo apie kelionės metu patirtus vargus, nuveiktus darbus ir sutiktus žmones. Pasidalino ir asmeniniais išgyvenimais. Neringos prosenelis ir močiutė taip pat buvo ištremti, todėl jai buvo svarbu pamatyti ir prisiliesti prie tų vietų, apie kurias tiek buvo girdėta. Lauros artimųjų tarpe tremtinių nebuvo, todėl vykdama į ekspediciją ji tikėjosi geriau pažinti tremtinių dalią ir sudėtingą istorijos laikotarpį. Iš ekspedicijos ji grįžo pasiryžusi įvykdyti ten sutiktos tremtinės prašymą surasti jaunystės laikų draugę ir džiaugėsi, kad tai pavyko atlikti.

Renginyje dalyvavę buvę tremtiniai ir politiniai kaliniai, kiti svečiai uždavė merginoms klausimų ir išsakė savo siūlymus.

Vakaro metu įvyko ir „Misija Sibiras ’13“ ekspediciją pristatančio trumpo reklaminio filmuko premjera – Tuskulėnų memorialinio komplekso Konferencijų salėje susirinkę žmonės buvo jo pirmieji žiūrovai.


Projekto „Misija Sibiras ’13“ ekspediciją pristato Neringa Aleksonytė (kairėje) ir Laura Žūsinaitė Renginio akimirka Su jaunaisiais ekspedicijos dalyviais bendrauja LPKTB pirmininkas Jonas Rytis Puodžius ir jo žmona
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”