2021 m. gruodžio 2 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Rimvydo Racėno knygos „Į mielą šalį Lietuvą“ pristatymas

2014 m. kovo 27 d. Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje Panevėžyje vyko 1949 m. kovo mėn. trėmimui atminti skirtas renginys, kurio metu buvo pristatyta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išleista Rimvydo Racėno knyga „Į mielą šalį Lietuvą“.

Besisukant ekrane tremties fotografijų suktukui, muziejininkė Giedrė Baltuškienė papasakojo susirinkusiems apie prieš 65-erius metus, 1949 m. kovo 25–28 d., vykusią trėmimo operaciją „Priboj“ („Bangų mūša“). Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos penktokų ansamblis (vadovė Danguolė Lukauskienė) atliko tremtinių ir politinių kalinių dainas. Vėliau vilnietis Rimvydas Racėnas papasakojo susirinkusiems apie savo knygą, kurioje pateikiamos tremtinių bėglių ir našlaičių pargabenimo į Lietuvą istorijos. Savo prisiminimais dalijosi iš tremties pabėgusi 1941 metų tremtinė panevėžietė Nijolė Bikmanaitė-Remeikienė.

Renginio pabaigoje susirinkusieji žiūrėjo dok. filmo „Išgelbėti ateitį“ ištrauką ir klausėsi kino juostoje įamžintų buv. gelbėjimo ekspedicijų vadovų Marcelino Ignatavičiaus ir Jono Bulotos pasakojimų.

Visi norintieji galėjo įsigyti pristatomą knygą ir gauti jos autoriaus autografą.


Koncertuoja Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos penktokai Muziejaus salėje susirinkę renginio žiūrovai Apie savo knygą pasakoja knygos autorius R. Racėnas
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”