2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Minaičiai 2004

KUR? Minaičiuose, Radviliškio rajone

 

KAS? Mobilioje stovykloje dalyvavo keturios nevyriausybinės organizacijos: visuomeninė organizacija „Vanagas“ – 10 dalyvių, Lietuvos šaulių sąjunga – 11 dalyvių, Žemaitijos skautų organizacija – 10 dalyvių ir Ateitininkų federacija – 5 dalyviai.

 

 

Mobili vasaros stovykla “Minaičiai 2004” buvo organizuojama 1949 m. vasario 16 d. partizanų vadovybės pasirašytai deklaracijai paminėti.

 

1949 m. visų Lietuvos partizanų sričių įgaliotiniai susirinko į Minaičiuose (Radviliškio r.) esantį bunkerį pasirašyti deklaraciją, kuri skelbė, kad Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) Taryba okupuotoje Lietuvoje yra aukščiausias teisėtas politinis organas, reiškiantis tautos valią, ištikimybę demokratijos ir krikščioniškosios moralės principams, vadovaujantis politinei ir karinei tautos išlaisvinimo kovai. Partizanų vadų suvažiavimo metu LLKS buvo įvardintas kaip aukščiausia politinė ir karinė struktūra, jungianti karines formuotes bei visuomenines grupes, bendromis politinėmis ir karinėmis priemonėmis vykdanti pasipriešinimą ir kovojanti už Lietuvos išlaisvinimą. Taip pat Minaičiuose buvo apsvarstyti ir patvirtinti kai kurie statutų projektai bei kiti partizanų veiklą reglamentuojantys dokumentai, aptarta LLKS ideologija, veiklos taktika ir strategija.

 

Mobilios stovyklos eiga: Mobili stovykla prasidėjo žygiu. Keturios grupės keliavo penkių dienų trukmės (apie 45 km) atskirais autentiškais maršrutais į Minaičius. Pradinės kelionės vietos buvo dvi: Radviliškio Švč. M. Marijos Gimimo bažnyčia ir Šiluvos Švč. M. Marijos Gimimo bazilika. Žygio maršrutus, kuriuos rengė orientavimosi sporto treneriai, dalyviai išsitraukė burtų keliu. Žygio metu dalyviai atlikinėjo “partizanines” užduotis. Kelionės paskutiniame taške, Minaičiuose, vyko visų grupių šventinė susitikimo vakaronė kartu su partizanais bei vietos bendruomene. Mobilios stovyklos „Minaičiai 2004“ už visas geriausiai atliktas užduotis laukė puikus apdovanojimas – kelionė į „Krooni klubo“ sukarintą stovyklą Estijoje. Visos grupės buvo vertos šio apdovanojimo, bet visus nurungė visuomeninės organizacijos „Vanagai“ atstovai, kurie ir tapo žygio nugalėtojais.

 
 
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”