http://www.genocid.lt/centras/lt/3339/a/

Muziejus vėl atveria duris

Nuo birželio 9 d. Okupacijų ir laisvės kovų muziejus ir Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas vėl atveria duris.

Karantino metu uždarose patalpose lankytojams bus privaloma dėvėti apsaugines kaukes, laikytis saugaus 2 metrų atstumo ir higienos taisyklių. Lankytis bus galima ne didesnėmis kaip 25 asmenų grupėmis.
Karantino metu muziejuje nebus teikiamos audio gido paslaugos, nevyks edukaciniai užsiėmimai.

Vienas iš labiausiai lankomų Lietuvoje muziejų – Okupacijų ir laisvės kovų muziejus – yra įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose (Aukų g. 2A, Vilnius), kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Muziejuje galima apžiūrėti buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo.

Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas yra įsikūręs Tuskulėnų dvaro teritorijoje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius), kur 1944-1947 m. slapta užkasti KGB (tuo metu NKGB (MGB) rūmuose nužudyti žmonės.

Tuskulėnų memorialiniame komplekse galima aplankyti sovietinio režimo aukų amžinojo poilsio vietą koplyčią–kolumbariumą, Baltajame dvarelyje įrengtą muziejinę ekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys”, Šv. Teresės koplytėlę, Tuskulėnų rimties parką, Tuskulėnų dvaro oficiną. Dvaro rūmai šiuo metu uždaryti: ten baigiama rengti ekspozicija „Homo sovieticus”.


OLKM darbo laikas ir bilietų kainos.

Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso darbo laikas ir bileitų kainos.