http://www.genocid.lt/centras/lt/3345/a/

Apdovanojimas

Minint Gedulo ir vilties dieną Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus vadovui Eugenijui Peikšteniui ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Atminimo programų skyriaus vyriausiajam istorikui Daliui Žygeliui įteikti Dalios Grinkevičiūtės atminties ir pagarbos medaliai. Apdovanojimą skyrė Laptevų jūros tremtinių brolija LAPTEVIEČIAI. Ceremonijoje iškilmingai įteiktas ir ankstesnių metų medalis, skirtas Laisvės premijos laureatui partizanui Albinui Kentrai.

Dalios Grinkevičiūtės atminties ir pagarbos medalis skiriamas už tiesos liudijimą, tremties ir laisvės kovų istorijos skleidimą Lietuvoje ir pasaulyje.

Minėjime Rumšiškėse prie žeminukės-jurtos taip pat buvo atidengti paminklai "Tremtis" ir "Mes sugrįžome" (autorius - tautodailininkas Rimantas Zinkevičius).

Bendruomenę sveikino buvusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, XIII-ojo LR Seimo atstovai - LR Seimo pirmininko pavaduotojai Julius Sabatauskas ir Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė.