2021 m. rugsėjo 19 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Pristatytas daugiatomis leidinys „Lietuvos gyventojų genocidas“

Bernardinų sodo vasaros skaitykloje pristatytas daugiatomis leidinys „Lietuvos gyventojų genocidas“.

Pristatyme dalyvavo ir įdomiai su nūdienos kontekstu tragiškus 1941 m. įvykius susiejo dr. Arūnas Vyšniauskas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo departamento vyresnysis istorikas:

"Kaip ten bebūtų, Maskva 30 metų pripažįsta slaptuosius protokolus, tačiau tuos susitarimus dabar bando pateisinti. O dėl kito V. Molotovo melo, esą pati liaudis nusprendė įstoti į SSRS sudėtį, tai čia dabar tas melas nėra paneigtas ir oficialiai Kremlius bando tęsti tradicinę liniją, esą Lietuva, Latvija ir Estija įstojo į SSRS savo noru. Ir faktiškai kuriama teisinė bazė galimai naujai šių šalių inkorporacijai po Rusijos glėbiu, remiantis istorijos savotišku interpretavimu. O tie, kurie bandys dėl Antrojo pasaulinio karo kaltę versti ne vien. A. Hitleriui, bet ir J. Stalinui, lyginti abiejų totalitarinių režimų vaidmenį Antrajame pasauliniame kare, ypač pradiniam etape, lyginti, kokias represijas darė sovietai, kokias A. Hitleris, greitu laiku Rusijoje bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn." - sakė jis.

Apie vardyno sudarymo ir leidybos istoriją prisiminimais pasidalino ilgametė Centro vadovė Birutė Teresė Burauskaitė. Renginį vedė dr. Artūras Grickevičius, Centro Okupacinių režimų veiklos tyrimų ir viešinimo skyriaus vedėjas.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”