2021 m. rugsėjo 19 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Moldovos Respublikos ambasados atstovai

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre apsilankė Moldovos Respublikos ambasados atstovai

2021 m. liepos 2 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys priėmė Moldovos Respublikos ambasados atstovus, siekiančius užmegzti dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo santykius sovietinio teroro ir deportacijų istorinių tyrimų srityje. „Per 3 sovietų įvykdytas deportacijas 1941, 1949 ir 1951 m. iš tėvynės buvo išplėšta apie 60 tūkst. žmonių. Trėmimų žiaurumus patyrė ir Lietuvos gyventojai. Ši patirtis yra akstinas bendroms veikloms, ypač tyrimams, kurie lieka gyva istorija”, – sakė diplomatė Aliona Rusu. Ji perdavė Moldovos kankinimų aukų reabilitacijos centro „Memoria” vadovų pasiūlymą pasirašyti bendradarbiavimo sutartį dėl bendrų renginių, parodų organizavimo ir įamžinimo bei istorinių tyrimų.

Savo ruožtu dr. Arūnas Bubnys pasidomėjo, ar kolegos Moldovoje tyrinėja ginkluoto partizaninio pasipriešinimo procesus, ar tokių būta pokariu: „Tikrai būtų įdomu pasiklausyti profesionalaus istoriko apžvalgą apie pasipriešinimą Moldovoje – šiemet kaip tik centras rugsėjį planuoja organizuoto ir ginkluoto pasipriešinimo Rytų ir Vidurio Europos šalyse tematikos tarptautinę konferenciją“, – kvietimą išsakė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius.

Pokalbio metu pasikeista informacija tiek apie centro, tiek apie galimų partnerių Moldovoje parengtas ekspozicijas, sukurtus dokumentinius draminius filmus, parengtus leidinius. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro bibliotekai padovanota knyga- fotografijų albumas apie Besarabijos gulago vaikus.

Moldovos kankinimų aukų reabilitacijos centras „Memoria” yra privačių rėmėjų lėšomis finansuojama nevyriausybinė apie 30 darbuotojų turinti organizacija, kurios tikslas – stalininių politinių represijų tyrimai ir įamžinimas.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”