2021 m. rugsėjo 19 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Paroda „Labanoro angelai“

Tuskulėnų rimties parko Memorialinio komplekso konferencijų salėje nauja paroda „Labanoro angelai“, koliažo principu sukomponuota iš 2009 m. gruodį sudegusioje Labanoro bažnyčioje surinktų apdegusių liturginių drabužių skiaučių. Kviečiame pasigrožėti menininkės-restauratorės Teresės Blažiūnienės paveikslais.

2009 m. gruodžio 21 d. sudegė medinė Labanoro bažnyčia. Jei ne šis gaisras – senoji bažnyčia jau būtų šventusi 200 metų jubiliejų ir būtų išlikusios visos bažnyčioje buvusios kilnojamojo kultūros paveldo vertybės, tačiau...

Geros valios žmonės padėjo sutvarkyti gaisravietę. Sijojo pelenus, rinko viską: išsilydžiusius votus, liturginių indų ir rūbų likučius, įvairaus dydžio kaltines vinis.

Ugnies paženklintas liturgines vertybes kunigas Jurgis Kazlauskas patikėjo menininkei-restauratorei Teresei Blažiūnienei, kurios lydimos didelės pagarbos, meilės ir atsakomybės virto sakralinio meno kompozicijomis.

2013 metais kartu su bendraautore Akvile Blažiūnaite iš kaltinių vinių buvo sukurta 14 Kryžiaus kelio Stočių, kurios puošia 2011 metais naujai atstatytą ir pašventintą Labanoro bažnyčią. Tais pačiais metais, padedant šeimai, buvo sukurta erdvinių kompozicijų paroda „Labanoro vinys“.

2019–2020 metais koliažų principu iš liturginių arnotų bei stulų likučių Teresė Blažiūnienė sukūrė paveikslų ciklą „Labanoro gėlės“.

Šiandien galime pasidžiaugti nauju iš apdegusių liturginių drabužių skiaučių, koliažo principu sukomponuotu paveikslų ciklu „Labanoro angelai“. „Labanoro angelai“ – tai ryšys tarp praeities ir dabarties, tai įrėmintas Labanoro gyventojų skausmas ir Viltis, protėvių maldos ir šventi kunigų žodžiai įausti į arnotus, persipynę su kūrybine mintimi.

Paroda skirta partizanams, žuvusiems už Lietuvos laisvę ir į tremtį išvežtiems Lietuvos gyventojams.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”