2021 m. balandžio 19 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
„O taip norėjosi gyvent…“
 

Dainos, kurias kūrė ir dainavo tremtiniai tolyn nuo Lietuvos dundančiuose vagonuose, dainos, niūniuotos partizanų bunkeriuose ir užrašytos mergaičių ryšininkių sąsiuvinėliuose, – neabejotinai unikalus mūsų istorijos bei kultūros paveldas. Deja, dar mažai žinomas, įvertintas ir vertinamas. Ši kompaktinė plokštelė – dar vienas būdas tokia forma pasikalbėti su klausytoju apie istoriją, kurią kartais buvo per sunku išreikšti žodžiais.

Kompaktinėje plokštelėje yra visko – nuo tradiciškai atliekamų Lietuvos partizanų dainų iki modernių improvizacijų, dainų-pasakojimų bei dainų-apmąstymų.

Partizanų ir tremties dainas atlieka Veronika Povilionienė, ansambliai „Blezdinga“, „Bičiuliai“, tautiška kapelija „Sutaras“ ir jaunieji dainininkai – Jonas Čepulis, Rasa Bubulytė, Ieva Narkutė bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro rengiamo mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nugalėtojai. Net Petro Vyšniausko saksofoną galima išgirsti. Čia dainuojantys vyresnieji ir jaunuoliai, pratęsdami tradiciją daina kalbėti apie svarbiausius dalykus, tarsi sumezga okupacijų sutraukytus kartų ryšius.

Greta kompaktinės plokštelės yra knygelė, kurioje rasite visų dainų žodžius. Jos iliustracijoms panaudoti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių piešiniai bei jų fragmentai.


Kompaktinės plokštelės „O taip norėjosi gyvent…“ ieškokite knygynuose arba pigiau įsigykite Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Leidybos skyriuje (Didžioji g. 17/1) ir Genocido aukų muziejuje (Aukų g. 2A).

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”