2020 m. spalio 24 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Dešimtą kartą paskelbtas moksleivių konkursas „Lietuvos kovų už laisvę, kariuomenės bei netekčių istorija“

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras jau 10 metai organizuoja tradicinį tarptautinį moksleivių konkursą „Lietuvos kovų už laisvę, kariuomenės bei netekčių istorija“. Šiais metais konkursas rengiamas bendradarbiaujant su Švietimo kaitos fondu bei Socialinių įstaigų ir audito priežiūros departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Konkurse „Lietuvos kovų už laisvę, kariuomenės bei netekčių istorija“ gali rungtis visos Lietuvos mokyklos ir lietuviškos mokyklos užsienyje. Mokiniai dalyvauja rašinio, piešinio ir fotografijos konkurso dalyse. Konkursas skirtas gvildenti skaudžius ir sudėtingus žmonių likimus sunkiais Lietuvos istorijos – Antrojo pasaulinio karo, partizaninio karo bei tremties – laikotarpiais.

Tarptautinis moksleivių konkursas buvo paskelbtas 2004 m. spalio 8 d. Moksleiviai savo darbus vertinimo komisijai gali siųsti iki 2005 m. balandžio 1 d. Šis konkursas yra vienas valstybinių renginių, skirtų Antrojo pasaulinio karo pabaigos 60-mečio minėjimui. Laureatai 2005 m. gegužės 8 d. Vilniuje bus apdovanoti per minėjimui skirtą koncertą piniginiais bei rėmėjų prizais ir diplomais. Konkurso dalyviams bus išsiųsti dalyvio sertifikatai. Praėjusiais metais konkurse dalyvavo 812 moksleivių. Šiais metais tikimės, kad aktyviai dalyvaus lietuvių bendrijos, gyvuojančios už Lietuvos Respublikos ribų.

Agnė Šiušaitė

 

 

Paminklas Jonui Žemaičiui-Vytautui Palangoje
2005 m. atmintinos datos

 Genocidas ir rezistencija, 2005, Nr. 1(17)
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”