2021 m. sausio 26 d.
Paieška
Aukų g. 2A, LT-01113 Vilnius, Įm. kodas 191428780, tel./faks. (8~5) 249 8156, el. p. muziejus@genocid.lt
Versija spausdinimui
„Ir jie mokėjo džiaugtis...“

Nuo 2010 m. gegužės 15 d. iki gruodžio 5 d. muziejaus Konferencijų salėje buvo eksponuojama Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai skirta fotoparoda „Ir jie mokėjo džiaugtis...“.


Parodoje pristatomose fotografijose įamžintos linksmos ir nuotaikingos partizanų gyvenimo akimirkos. Dauguma pogrindžio armijos kovotojų buvo jauni, aštuoniolikos–trisdešimties metų žmonės. Trumpomis atokvėpio minutėmis jiems buvo nesvetimi pokštai ir išdaigos. Juokaudavo jie ir prieš fotoaparato objektyvą. Jei ne ginklai ir ne partizanų uniformos, net nebūtų galima pagalvoti, kokiu sudėtingu ir pavojų kupinu metu darytos šios fotografijos.


Rengdama parodą, muziejaus dailininkė Ieva Vedeikaitė iš gausaus partizaninio laikotarpio fotografijų rinkinio atrinko 33 nuotraukas ir, pasitelkusi menines priemones, sukūrė iliuziją, tarytum jos būtų suklijuotos sename fotografijų albume. Albume, kuris sužadina ne liūdnus ir ilgesingus, bet džiugius ir nuotaikingus prisiminimus, neleisdamas užmiršti, kad mūsų Laisvės kovotojai buvo panašūs į mus – ne tik mylėjo ir gynė savo Tėvynę, bet ir mokėjo nuoširdžiai džiaugtis atokvėpio akimirkomis.


Konferencijų salėje eksponuojamos parodos fragmentas Parodą apžiūri muziejaus lankytojai
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”