2021 m. sausio 26 d.
Paieška
Aukų g. 2A, LT-01113 Vilnius, Įm. kodas 191428780, tel./faks. (8~5) 249 8156, el. p. muziejus@genocid.lt
Versija spausdinimui
„Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“

Nuo 2011 m. sausio 12 d. iki kovo 6 d., minint Laisvės gynėjų dienos 20-metį, Konferencijų salėje buvo eksponuojami respublikinio moksleivių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių darbai, skirti 1991 m. sausio 13 d.


Konkurso, kurį rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, tikslas – skatinti jaunimą puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį. Konkurso temos apima sudėtingą XX a. vidurio ir antrosios pusės Lietuvos istoriją: Lietuvos okupaciją, partizaninį pasipriešinimą, tremtį, kalinimą lageriuose... Viena iš temų – ir sausio 13-oji.


Muziejaus Konferencijų salėje buvo eksponuojamos dvi dešimtys moksleivių darbų, kurie 2009 ir 2010 metais buvo pateikti vyriausiajai konkurso vertinimo komisijai. Nepriklausomoje Lietuvoje gimusių vaikų piešiniuose perteiktas tautos susitelkimas, begalinis Laisvės gynėjų ryžtas ir drąsa tragiškomis 1991 m. sausio dienomis. Nors kai kurie piešiniai ir persmelkti liūdnos nuotaikos bei tragizmo, tačiau didžioji jų dalis liudija džiaugsmą ir pasididžiavimą dėl apgintos tautos laisvės bei nepriklausomybės.


Paroda surengta bendradarbiaujant su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Atminimo programų skyriumi.


Salėje eksponuotos parodos fragmentas


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”