2021 m. sausio 26 d.
Paieška
Aukų g. 2A, LT-01113 Vilnius, Įm. kodas 191428780, tel./faks. (8~5) 249 8156, el. p. muziejus@genocid.lt
Versija spausdinimui
Konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių darbai

Nuo 2012 m. kovo 10 d. iki 2012 m. gegužės 18 d. muziejaus Konferencijų salėje buvo eksponuojama respublikinio moksleivių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių darbų paroda, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei – Kovo 11-ajai.

Konkursas, kurį rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, skirtas 5–12 klasių mokiniams. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti jaunimą puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį. Konkurso temos apima sudėtingą XX a. vidurio ir antrosios pusės Lietuvos istoriją: Lietuvos okupaciją, partizaninį pasipriešinimą, tremtį, kalinimą lageriuose... Viena iš temų – žmonių siekis atkurti Lietuvos Nepriklausomybę.

Muziejaus Konferencijų salėje eksponuotas dvidešimt vienas piešinys. 2011 metais visi šie piešiniai buvo pateikti vyriausiajai konkurso vertinimo komisijai. Nepriklausomoje Lietuvoje gimusių vaikų piešiniuose vyrauja didingos Lietuvos praeities motyvai, tautiniai simboliai, kovojančių už šalies laisvę ir nepriklausomybę vienybė, ryžtas ir viltis. Didžiojoje dalyje piešinių vyrauja šventinė, pakili nuotaika, didžiavimasis savo valstybe.

Paroda surengta bendradarbiaujant su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Atminimo programų skyriumi.

Salėje eksponuojamos parodos fragmentai
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”