2021 m. sausio 26 d.
Paieška
Aukų g. 2A, LT-01113 Vilnius, Įm. kodas 191428780, tel./faks. (8~5) 249 8156, el. p. muziejus@genocid.lt
Versija spausdinimui
Filatelisto Juozo Urbono paroda „Sibiro laiškai“

Nuo 2013 m. gegužės 18 d. Konferencijų salėje buvo eksponuojama filatelisto Juozo Urbono paroda „Sibiro laiškai“. Filatelijos kolekcijos „Sibiro laiškai“ tikslas – parodyti pašto ypatybes tremties ir kalinimo lageriuose sąlygomis. Trikampiai laiškai-vokai, laiškai ant beržo tošies, pašto vokai, atvirlaiškiai, atvirukai, pašto antspaudai, cenzūros atžymos, piniginės pašto perlaidos ir siuntinių siuntimo kvitai bei kiti pašto dokumentai atspindi ne tik to meto filatelijos problematiką, bet ir daugelio Lietuvos žmonių išgyvenimus. Tai Lietuvos istorija, rašytinis paveldas. Tremtinių bei politinių kalinių filatelinė medžiaga yra pasklidusi po visą pasaulį. Nemažai jos dabar aptinkama pas Rusijos Federacijos filatelistus, Europoje ir Amerikoje. Kolekcija nuolat papildoma naujais eksponatais.

Pateikiama filatelinė medžiaga apima teritoriją nuo Archangelsko, Komijos, Jakutijos ir Tolimųjų Rytų iki Vakarų Sibiro ir Vidurinės Azijos.

Filatelijos kolekcija „Sibiro laiškai“ 2009 m. ir 2011 m. pristatyta tarptautinėje parodoje Glogove (Lenkija), 2010 m. – Europos filatelijos parodoje Antverpene (Belgija), 2011 m. – tarptautinėje filatelijos parodoje Gardine (Baltarusija).

„Kiekvieno filatelisto svajonė – rinkti kolekciją lietuviška tema, o mano svajonė buvo sukurti naują eksponatą, kuris galėtų papasakoti pasauliui apie Lietuvą. „Sibiro laiškai“ – nauja, įdomi ir išskirtinė tema.“

Juozas Urbonas

 

 


Salėje eksponuojamos parodos „Sibiro laiškai“ fragmentas
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”