2021 m. sausio 24 d.
Paieška
Aukų g. 2A, LT-01113 Vilnius, Įm. kodas 191428780, tel./faks. (8~5) 249 8156, el. p. muziejus@genocid.lt
Versija spausdinimui
„Armėnų genocidas pirmuosiuose pasaulio spaudos puslapiuose“

Nuo 2015 m. kovo 16 d. iki balandžio 26 d. Konferencijų salėje eksponuota paroda „Armėnų genocidas pirmuosiuose pasaulio spaudos puslapiuose“, skirta armėnų tautos genocido 100-osioms metinėms.

Armėnų genocido muziejaus-instituto parengtoje parodoje pristatomos įvairiose pasaulio šalyse leistų spaudos leidinių, kuriuose pasakota apie armėnų persekiojimą ir žudynes turkų Osmanų imperijoje XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje, puslapių faksimilės. Parodoje eksponuojamos faksimilės suskirstytos į penkias temas. Pirmojoje jų atskleidžiama armėnų padėtis Osmanų imperijoje XIX a. pabaigoje, antrojoje pasakojama apie armėnų žudynes sultono Abdulo Hamido II valdymo laikotarpiu 1894–1896 m., trečiojoje supažindinama su žudynėmis ir žiaurumais XX a. pradžioje, ketvirtojoje pasakojama apie Adanos armėnų skerdynes 1909 m. balandį ir penktojoje nušviečiamas armėnų genocidas 1915–1922 m.

Pirminiu užsienio reporterių ir laikraščių redaktorių šaltiniu buvo iš Osmanų imperijos ištrūkusių ir genocidą išgyvenusių žmonių liudijimai. Įvairius pranešimus taip pat siuntė užsienio diplomatai, paramos organizacijų darbuotojai, misionieriai ir kiti liudininkai.

Paroda parengta bendradarbiaujant Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui ir Armėnijos respublikos ambasadai.


Salėje eksponuotos piešinių parodos fragmentai
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”