2021 m. sausio 26 d.
Paieška
Aukų g. 2A, LT-01113 Vilnius, Įm. kodas 191428780, tel./faks. (8~5) 249 8156, el. p. muziejus@genocid.lt
Versija spausdinimui
„Skausmo paženklintas liaudies meno grožis“

Nuo 2015 m. birželio 12 d. iki rugsėjo 6 d. Konferencijų salėje eksponuota Šiaulių „Aušros" muziejaus parengta paroda „Skausmo paženklintas liaudies meno grožis“.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkiniuose saugoma per 2 500 tremties ir rezistencijos eksponatų. Parodoje eksponuojami įdomiausi tremtinių, politinių kalinių darbai, kuriuose meniškai išreikštas tautinis savitumas. Eksponatai liudija, kad meninė kūryba buvo vienas iš svarbiausių impulsų, leidusių išsilaikyti rūsčiomis tremties ir nelaisvės sąlygomis. Dažnai kūriniuose naudojama tautinė simbolika, ornamentika, lietuviškų eilių posmai, tėvynės meilę ir ilgesį atspindintys motyvai.

Parodoje susipažinsite su populiariausiomis tremtinių ir politinių kalinių meninės raiškos formomis: rankdarbiais, medžio dirbiniais, piešiniais ir kt.

Kiekvienas parodos eksponatas pasakoja trumpą skaudžios praeities istoriją: slapta į tremtį išvežta ir ilgus metus saugota brangiausia šeimos relikvija – Švč. Mergelės Marijos skulptūra, vogčiomis lageryje iš gyvulių kaulų išdrožti kryželiai, tremtyje išaustas trispalvės juostelės gabalėlis ar išsiuvinėtas rankdarbis, kuriame vaizduojama už grotų liūdinti mergaitė, medžio dirbiniuose įrėžti tautiniai simboliai – visa tai alsuoja viltimi, tėvynės ilgesiu ir meile.


Salėje eksponuojamos parodos „Skausmo paženklintas liaudies meno grožis“ fragmentas

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”