2021 m. sausio 26 d.
Paieška
Aukų g. 2A, LT-01113 Vilnius, Įm. kodas 191428780, tel./faks. (8~5) 249 8156, el. p. muziejus@genocid.lt
Versija spausdinimui
"Paminklai laisvės kovotojams"

Nuo 2005 m. gruodžio 10 d. iki 2007 m. sausio 11 d. Keičiamųjų parodų salėje veikė fotografijų paroda. Joje buvo eksponuojami 26 įvairiose Lietuvos vietovėse iškilę paminklai, kuriuose įamžintas genocido aukų ir rezistencijos dalyvių atminimas. Tai kryžiai, koplytstulpiai, lauko akmenų mūro ar profesionalių menininkų sukurti paminklai, koplytėlės ir kt.
Marijampolė. Paminklas Tauro apygardos partizanų atminimui. Aut. skulpt. Alfonsas Ambraziūnas, archit. Arūnas Lukoševičius. Atidengtas 2003 m. 

Telšiai. Paminklas Žemaičių apygardos partizanų atminimui. Aut. skulpt. Regimantas Midvikis, archit. Ramūnas Banys. Atidengtas 2005 m. 

 
Salėje esančiose vitrinose muziejaus lankytojai taip pat galėjo pamatyti Vyčio Kryžiaus ordinus, kuriais buvo apdovanoti žinomi Lietuvos laisvės kovotojai V. Daunoras-Ungurys, F. Ašoklis-Vilkas, B. Trumpys-Rytis, partizanų ryšininkė N. Nausėdaitė-Rasa. Greta taip pat buvo eksponuojami J. Paliūno-Ryto ir A. Miliulio-Neptūno pulkininko antpečiai, Lietuvos Respublikos Prezidento diplomų bei dekretų išrašai, liudijantys, kad buvo suteikti šie garbingi apdovanojimai. 
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”