2021 m. gruodžio 5 d.
Paieška
Aukų g. 2A, LT-01113 Vilnius, Įm. kodas 191428780, mob. 8 602 87022, el. p. muziejus@genocid.lt

Muziejaus uždavinys – rinkti, saugoti, tyrinėti ir propaguoti istorinę-dokumentinę medžiagą, atspindinčią sovietinio okupacinio režimo vykdyto Lietuvos gyventojų fizinio ir dvasinio genocido formas, metodus, pasipriešinimo okupaciniam režimui būdus ir mastą, įamžinti sovietinio genocido aukų ir laisvės kovotojų atminimą.

Šiuo metu muziejaus fonduose sukaupta daugiau nei 100 tūkst. eksponatų. Jie tyrinėjami, skaitmeninami, vedami į kompiuterinę apskaitą.

Muziejuje nuolat rengiamos keičiamosios parodos istorine tematika, o muziejaus darbuotojų parengtos kilnojamosios parodos sėkmingai eksponuojamos ne tik Lietuvos miestuose ir miesteliuose, bet ir užsienio šalyse.

Muziejuje teikiamos įvairios paslaugos: galima užsakyti temines ir apžvalginę ekskursijas; išsinuomoti ausinukus su gido tekstu anglų k.; prekiaujama LGGRTC išleistomis knygomis; muziejaus eksponatus galima naudoti moksliniams tyrinėjimams, už atitinkamą mokestį – kopijuoti, fotografuoti ar filmuoti; įvairioms institucijoms bei lankytojams teikiamos istorinės konsultacijos, metodinė pagalba, iš muziejaus fondų atrenkama medžiaga publikacijoms ar parodoms.

Muziejaus darbuotojų parengta edukacinė programa „Atverta istorija“ siūlo moksleiviams edukacinius užsiėmimus, ekskursijas, dokumentinių filmų peržiūras. Vykdomi įvairūs projektai su Švietimo ir mokslo ministerija, kitomis institucijomis.

Konferencijų salėje vyksta teminiai vakarai, parodų pristatymai, meninių ir dokumentinių filmų peržiūros.
 

 Per metus muziejus sulaukia daugiau nei 50 tūkst. lankytojų, didesniąją jų dalį sudaro turistai iš įvairių pasaulio šalių.

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”